Geoblog.pl    mienta    Podróże    Azja    Przygotowania

Przygotowania

Polska, Kraków

Dlaczego opowiadać o podróży zaczynam już teraz, dlatego, że spędziłem długie dni na przeszukiwaniu internetu w poszukiwaniu cen, miejsc i informacji. Moga się one przydać osobą, które tak jak i ja trzy tygodnie temu - szukają inf.

SKĄD SIĘ TO WSZYSTKO WZIĘŁO?

Oglądaliśmy z dziewczyną Around the World in 80 Days by Michael Palin, postanowiliśmy, że też chcemy gdzieś pojechać. Staneło na Rosja - Mongolia - Chiny Wszystko transsibem. Niestety wizy nas odstraszyły. Na początku myśleliśmy, że nie bedziemy mieli większych problemó, ale Emma (moja dziewczyna) jest angielką i dla niej rząd Radziecki przygotował specjalne utrudnienia, specjalnie jeśli zamieszkiwała na terytorium RP.

Anyway.

Po coraz to nowych modyfikacjach i zmianach w terminach, krajach kosztach i tarach, zdecydowałem i ogłosiłem Emmie.

Trasa to JAPONIA i CHINY. (KOREA przyszła później... z oszczędności czasu, podobnych kosztów i krótszego pobytu na promie)

Oczywiście Em w jedynie jej znanej umiejętności do bycia negatywną specjalistką od wszystkiego o czym nie ma zielonego pojęcia zakomunikowała, że jaka to Japonia jest droga i że w życiu nie będzie nas na to stać. Ja jednak uprzednio sprawdziłem wszystkie ceny noclegów, wyżywienia, transportu, zakupów, promów, biletów tramwajowych, wjadów do miejsc, które chcemy zobaczyć, piwa w knajpie, dostępu do netu, pralni i wszystkiego innego co turyście może Japonia zaproponować.
Tu moje zdziwienie - ceny są jedynie ciut droższe niż w Krakowie.

PRZYGOTOWANIA

Zacznijmy od tego, że na podóż sobie trzeba ccięzko zapracować, na szczeście tym zajęła się Emma i oboje mamy pracę na 7 tygodni w Oxford, co w zupełności pokryje koszty wyprawy.

Od dnia 29/06/2008 do 16/08/2008 będziemy zatem pracować w letniej szkole języka angielskiego dla młodzieży. Emma będzie icvh uczyła co i jak w jezyku Królowej Elżbiety, ja będę po tych zajęciach zajmował im aktywnie czas.

Czas naszej podróży:
Wylot London Heatrow 19/08/2008
Przylot London Heatrow 06/10/2008

48dni

Planowana trasa:
London - Tokyo - Kyoto - Osaka - Kobe - Hiroshima - Fukuoka - Busan - Seoul - Tianjin -Beijing - nanjing - Shanghai - Hangzhou - Fuzhou - Xiamen - Ganzhou - Shenzhen - Hong Kong - London

Ola&Piotr
Ola&Piotr - 2008-08-19 22:18
P&E jestem pod wrażeniem!!! Czekam na wpisy! Świetny blog! może i my spiszmy tu nasza Europę..?:)

mienta
Piotr Mientkiewicz