Geoblog.pl    mienta    Podróże    Azja    Przygotowania - CENY Japonia

Przygotowania - CENY Japonia

Polska, Kraków

Czyli naważniejsza część.

Wydawało mi się kiedyś - tak jak i Emmie, że Japonia to kraj wyjątkowo drogi, i bez dwóch zdań tak jest. Hotel Sheraton jeszcze przez jakiś czas nie będzie w moim zasięgu, ale można po Japonii podróżować nie rujnując się finansowo.

Sprawa pierwsza jak i czym się tam dostać i z tamtąt powrócić.

BILETY LOTNICZE.

Przeszukałem wszystkie linie lotnicze, które latają z Londynu do Tokyo i z Hong Kongu do Londynu. Ceny rzecz jasna różne.
My lecimy do Tokyo pewnie nie najwyższych lotów liniami SriLankan Airlines www.srilankan.aero

Cena tej podróży, która zajmuje dużo dłużej niż bezpośredni lot jest wyjątkowo kusząca.

303 funty w jedną stronę od osoby - najwyższy jednostkowy koszt wyprawy

powrót liniami Virgin Atlantic z Hong Kongu 251 funtów one way per person. Lot bezpośredni i mamy nadzieję ze uda nam suię spotkać przyjaciółke Emmy - Katie na pokładzie, która jest tam stewardessą - musimy ją tylko uprzedzić, żeby wzięła w grafiku ten lot. Spotkamy się z nią pewnie w Tokyo, jesli tylko uda jej się wziąć lot do Tokyo w podobnej dacie do naszego.

OGÓŁEM.
Ceny wszystkich lotów: 554 funty
Ceny innych środków transporty: 371 funtów
Noclegi: 330 funty
Wyżywienie: 275 funty
Wizy: 72 funty
Inne (w tym bilety wstępów, metro, tramwaje): 150 funty

JAPONIA. waluta Yen. 1000Yen = Ł5 = 22PLN

1. Noclegi.

TOKYO - pierwsze 4 noce spędzimy w Hostelu Khaosan Tokyo Ninja w pokoju dwuosobowym. Ł15/os/noc
Tokyo - ostatnia noc na moję życzenie w Hotelu kapsułkowym Capsule Inn Akihabara Ł20/os/noc

Oba miejsca zarezerwowane, bo widze, że już z takim wyprzedzeniem dobre miejsca znikaja na Hostelworld.com

KYOTO - 3 noce w Backpackers Hostel K's House pokój dwuosobowy Ł15,5/os/noc

Osaka, Kobe, Hiroshima - noclegi jeszcze nie zarezerwowane - chcemy zostawić sobie pewną swobodę w planach, możliwe, że będę je jeszcze rezerwował. w każdym miejscu chcemy spędzic jedna noc. Zaplanowane w budżecie jest na to: od 12 do 14 funtów za os/noc

2. Wyżywienie

Tokyo jest trochę droższe od pozostałych miejsc - taka ich warszawka - zaplanowane jest Ł15 dziennie - czasem pewnie skoczymy do sklepu i zrobimy kanapki czasem skoczymy do knajpy w rozsądnej cenie - dla mnie jednak będzie to wyprawa kulinarna, więc żałować na specjały nie będę. Znaleziona na naszej-klasie i zagadnięta przeze mnie Agnieszka, która w Tokyo mieszka juz od jakiegoś czasu napisała mi w obszernym mi pomocnym liście, że w porze lunchu zjeść można za 4Ł - 6Ł niezwykle pysznie i godziwnie, wieczorem trzeba juz poszukać i za około 1000Yenów - Ł5 tez zjemy w niedrogiej restauracji. W sklepach, z opisów innych osób wyczytałem, że większość jedzenia w podobnej cenie jak w PL. Z niektórymi rzeczami droższymi a niektórymi nawet tańszymi niż w Polsce.

3. Transport

Najdroższa rzecz w Japonii - bilet na pociąg Shinkansen relacji Tokyo - Kyoto 13200Yenów czyli jakeś Ł66. Ale na całe szczęście jesteśmy tylko turystami z poza Japonii i możemy skorzystać z JP Raill Pass na 7 dni za Ł141 - drogo - ale można poróżować przez 7 dni wszystkimi pociągami prócz NOZOMI Shinkansen czyli tymi najnowszymi, ale to nie jest przeszkodą. Te "wolniejsze" pokonaja 515km dzielące Tokyo od Kyoto w 2.45h. To tak jakby Ze Szczecina do Warszawy tyle, że u nas pośpiech jedzie 7.05h.
Po Tokyo będzimey się poruszać metrem koszt dziennego biletu na wszystkie linie + pociągi podmiejskie Ł3,6 (w Londynie chyba Ł5 teraz) a w Kyoto juz tylko około Ł2,50.

Polecam strony:
http://www.hyperdia.com - połączenia kolejowe w Japonii - czasy, ceny, stacje etc
http://www.seat61.com - wszystko o przemieszczaniu się koleją i promem na Świecie.

Tamagoczi
Tamagoczi - 2008-05-29 23:26
Ładnie się zapowiada podróż, skoro na samym początku podajecie tak szczegółowe informacje! Powodzenia, będę tu zaglądał.

janusz
janusz - 2008-05-31 16:29
Cześć! Może jeszcze nie wiecie, ale mając JR Pass można poruszać się po Tokio całkowicie za darmo. Należy tylko wybierać kolejki należące do linii JR (np Yamanote).

Powodzenia! Janusz

mienta
mienta - 2008-06-02 17:40
Dzięki za info.

Wiemy o tym, ale w Japoni będziemy 2 tygodniez tego tydzień Tokyo i okolicach. kupimy JP Rail Passa tylko n 7 dni i odpalimy go przy wyjździe z Tokyo. Tak wychodzi taniej niż dopłata do dwutygodniowego jeśli spędzimy go w Tokyo.

janusz
janusz - 2008-06-03 12:26
Nie wiem, jakie macie zainteresowania, ani tym bardziej, czego oczekujecie od pobytu w Japonii, ale _cały_ tydzień w Tokio, to według mnie strata czasu. ;)

mienta
Piotr Mientkiewicz