Geoblog.pl    mienta    Podróże    Azja    W drodze do Korei Pd.

W drodze do Korei Pd.

Japonia
Japonia, Fukuoka
Przejechano 20144 km

Przystanek Fukuoka. Miasto podobne do Tokio bardziej niz wszystkie inne, ktore widzielismy po drodze. Od razu widac ze tu wszystko zyje jest pelno ludzi jest slonce i koszmarny upal, nasz hostelik jest OK idziemy na stacje kupic bilety na jutro do Korei. Plyniemy tam jakims dziwnym szybkim promem. Koszt po Y13000 od osoby + na terminalu dodatkowe Y2500 sztuka. Ale warto bo zaoszczedza nam to czasu. Prom zabiera 10-12 godzin a ta motorowka - Beetle Hydrofoil Jet Ferry czy jakos tak - 2h 55m... Bedzie pedzic.

Milo spedzilismy czas w Fukuoce, polazilismy troche po miescie, skoczylismy na dobre jedzonko i zobaczylismy miasto noca, oczywiscie nie wiem jakim cudem, skrecilismy w jakas uliczke i znalezlismy sie na ulicy czerwonych latarni po raz ktorys juz w J nie wiem czy jest ich tak wiele czy sa po prostu tak popularne.

Nie zostalismy dlugo, bo nastepnego dnia pobudka przed 08.00 i jedziemy do portu zlapac nasza kosmiczna motorowke.

Wiesiek
Wiesiek - 2008-09-04 22:08
Czytam regularnie opisy z Waszej wspaniałej podróży(kiedy Piotrku masz na nie czas)
Pozdrawiam

mienta